Oficjalny Serwis Internetowy Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Pcimiu
Gmina Pcim
 

Aktualności: PREMIERA "WESELA KLISZCZACKIEGO"

PREMIERA
 Niepowtarzalna okazja, by wziąć udział w tradycyjnym kliszczackim weselu i przenieść się w czasie. To za sprawą długo oczekiwanej premiery filmu „Wesele Kliszczackie” w reżyserii Doroty Ruśkowskiej, która odbyła się 19 września w poniedziałek.
O sporym zainteresowaniu wydarzeniem świadczyła, prawie do ostatniego miejsca wypełniona, sala widowiskowa Myślenickiego Ośrodka Kultury i Sportu. Szczególne wrażenie robiło uroczyste wejście na widownię ponad 90 aktorów występujących w produkcji. Po nich nastąpiły długie owacje.
- Film powstał w niespełna 6 dni zdjęciowych , dzięki ogromowi pracy wielu ludzi – podkreślała reżyser, przemawiając do publiczności .
Co najważniejsze, okazuje się że zainteresowanie kliszczacką kulturą wyraziło także wielu Myśleniczan przybyłych na premierę.
 – Gratulujemy aktorom i wszystkim zaangażowanym. Jesteśmy zachwycone, tym co zobaczyłyśmy -  mówiły tuż po premierze Myśleniczanki, na co dzień także członkinie myślenickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.  
Głos zabrał także Gospodarz Gminy Pcim. - Gratuluję wszystkim filmu i dziękuję za to, co zrobiliście dla rodzimej kultury – mówił Wójt Piotr Hajduk.
Po projekcji  pani reżyser wręczyła okazały bukiet róż, odpowiadający ilości aktorów grających w filmie, na ręce Wójta Gminy Tokarnia Władysława Piaściaka oraz Sekretarza Gminy Tokarnia Mariana Cieślika.  Obaj zobowiązali się przekazać go wielkiemu nieobecnemu, Stanisławowi Funkowi, autorowi tekstów źródłowych, na bazie których powstał scenariusz do filmu.
Jak przystało na wesele, nie zabrakło stołów zastawionych jadłem i napitkiem. Królowały ciasta, smalce i sałatki. Wśród weselnych nastrojów pojawiły się pytania, czy jeszcze będzie można zobaczyć film.
– Dołożymy wszelkich starań, żeby film ukazał się na płycie DVD – mówi Michał Hodurek, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Pcimiu.
Partnerem strategicznym filmu jest iTV Myślenice. – To było dla mnie wspaniałe doświadczenie i wyzwanie pracować z taką ilością aktorów i przy takim niecodziennym projekcie – mówi Jarosław Chęć, operator i montażysta filmu.
Organizatorzy składają serdeczne podziękowania dla władz Myślenic oraz Dyrekcji i pracowników Myślenickiego Ośrodka Kultury i Sportu, za gościnność i użyczenie wnętrz na czas premiery.


Zdjęcia z planu filmowego

 
 

Wróć na poprzednią stronę

Warto zobaczyć

Kalendarz

Licznik odwiedzin

1331646

Informacje dodatkowe 

TKD PCIM TAEKWONDO - ZAPRASZAMY
http://www.kliszczacy.pl/tresci/taekwondo.html


     WIDOWISKO WESELE KLISZCZACKIE ZAPRASZAMY !!!    160-lecie Orkiestry Dętej "Orzeł"


ORKIESTRA DĘTA ORZEŁ Z TRZEBUNI

Newsletter

Darmowe informacje na Twój e-mail
 

Promujemy:
Utwór promujący płytę "ZDUMIENIE" zespołu DOTYK ANIOŁA działającego przy Świetlicy Środowiskowej w Trzebuni filia Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Pcimiu Początki trzebuńskiej orkiestry sięgają 1852 roku www.tkkf.pcim.pl Zespół wokalno-instrumentalny DOTYK ANIOŁA